MVDr. Michal Fiedler je členem evropské společnosti veterinárních kardiologů (ESVC) a v rámci studia ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) absolvoval zkoušky z oboru kardiologie. Aktivně je zapojen do mezinárodních srceeningových programů a je k dispozici v rámci srceeningu srdečních chorob všech plemen psů a koček.

Mnoho psů i koček je postiženo závažnými chorobami srdce, které je nutné aktivně vyhledávat a pro vybraná plemena jsou tu tzv. screeningové programy.


Každý screening zahrnuje vyšetření klinické s auskultací srdce, vyšetření echokardiografické v B-modu, M-modu a v neposlední řadě také barevným a spektrálním Dopplerem.
U některých plemen psů a koček je dále screening doplněn o vyšetření Holterem (24h EKG) a konzultaci ohledně možností genetického testování.

Ke každému provedenému srceeningu obdržíte oficiální protokol.

 

Příklady screeningových programů:

 

Kardiomyopatie u psů:
Dobrman, boxer, německá doga, irský vlkodav a jiná velká plemena psů.

 

Degenerativní onemocnění mitrální chlopně:

Kavalír King Charles španěl, jezevčík, knírač malý, aj. malá plemena psů.

 

Hypertrofická kardiomyopatie koček:

Všechna plemena koček

 

Vrozené srdeční vady:

Všechna plemena psů a koček.

 

Screening koček na hypertrofickou kardiomyopatii je možný provést i v rámci programu PawPeds (https://pawpeds.com/healthprogrammes/hcmtest_cs.html).
Oficiální HCM protokol je k nahlédnutí zde https://pawpeds.com/healthprogrammes/HCM-form.pdf


Seznam veterinárních lékařů splňujících kritéria pro oficiální mezinárodní PawPeds HCM screening je k nahlédnutí zde https://www.pawpeds.com/healthprogrammes/vetlist_cs.html

Objednejte se